T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ortahisar Müftülüğü

03.10.2017

CAMİ GENÇLİK KOLLARIMIZIN ÇANAKKALE GEZİSİ

 

Müftülüğümüz “Caminin Ziyneti Toplumun Gençleri” isimli projeye katılan 248 genci Çanakkale gezisine gönderdi.  Cami Gençlik kollarımıza yönelik Çanakkale Gezisi etkinlik programı  Cami Gençlik kollarının yanı sıra  İlçe Müftümüz Adem AYGÜL, Şube Müdürümüz Hayrullah KÜÇÜK, İlçe Vaizlerimizden Hasan DİNÇ, İlçe Murakıplarımızdan Cengiz TÜFEKÇİ ve bazı hocalarımızın katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. Ortahisar ilçesi İpekyolu Fuar Alanında düzenlenen gençleri Çanakkale’ye uğurlama programına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’da katıldı.

Burada proje hakkında katılımcıları bilgilendiren Proje Koordinatörü Hasan Dinç, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na katkılarından ötürü teşekkür etti. Dinç, “Toplumuzda sanki cami belli bir yaşın üzerindekilerin gidip ibadet yaptığı, gençlerin sahiplenmediği yer gibi algılanmaya başladı. Oysa Peygamberimiz (S.A.V.) döneminde camilerde daha çok gençler vardı. Bu nedenle bir proje yaptık. Projemiz 3 ay sürdü ve 55 cami katıldı… Ramazan ayında Gülbaharhatun Camisi’nde teravih namazını kıldık. Bir baktık Büyükşehir Belediye Başkanımız da bizim cemaatimiz.
Namazdan sonra kendisine soru soranlar odu. Etraf dağılınca koluna girdim, dedim ki, ‘herkesin derdine çare oluyorsunuz, bizim de bir derdimiz var, bize de çare olur musunuz?’ dedim. ‘Nedir hocam derdiniz’ dedi. Sayın Başkanımız projeyi anlattığımda çok duygulandı ve ‘işte bizim sizlerden beklediğimiz budur’ dedi ve ‘hayatta olduğum, görevde olduğum süre boyunca bu projeye katılan gençler için Çanakkale gezisini gerçekleştirmeniz için size her türlü desteği vereceğim’ dedi. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bu projeye katılan gençlere canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
29/09/2017 ‘da başlayan  Program Çanakkale Şehitlik ziyareti ardından Bursa Ulu Camii ziyareti ile devam edip 02/10/2017 Pazartesi Günü Trabzon’a dönülmesiyle son buldu.