T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sürmene Müftülüğü

22.02.2018

SÜRMENEDE AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROSU SEMİNERİ

İlçemiz Halk Eğitim ve Kültür Merkezi Salonunda 20 Şubat Salı Günü İl Müftümüzün Başkanlığında Bayan İl Müftü Yardımcımız ve İl Vaizemiz in ve İlçemiz Müftülüğüne bağlı tüm personelimizin katılımı ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Toplantısı gerçekleştirildi. 

limiz Sürmene İlçe Müftülüğüne bağlı olarak görev yapan Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticilerine, İl Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tanıtıldı.

İl Müftümüz Keramettin Demir, ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda görevli Vaiz Nuray Özben tarafından yapılan tanıtım programında Aile ve Dini Rehberlik bürosunun çalışmaları anlatılırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve daha birçok Bakanlık ile Diyanet İşleri Başkanlığımız arasında yapılan protokoller personele tanıtıldı.

İl Müftümüz, büronun faaliyetleri kapsamında sevgi evleri, çocuk evleri, huzur evleri, cezaevleri, Kredi ve Yurtlar Kurumu, çocuk destek ve eğitim merkezleri, gençlik merkezleri ve sosyal mekânlarda seminer ve konferanslar başta olmak üzere çeşitli etkinliklerin, büroda görevli personel marifetiyle sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

Trabzon Aile ve Dini Rehberlik Büromuz tarafından ilimiz genelinde personele, halkımıza ve özellikle genç kesimlere yönelik bu güne kadar yapılan ve halen uygulanmasına devam eden projeler hakkında personele bilgi verildi.