07.07.2021

İLÇE MÜFTÜMÜZ

Şükür KÜÇÜK
Vakfıkebir İlçe Müftüsü

1966 yılında Trabzon’un Araklı ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesinde dünyaya geldi. 1980’de hafızlığını tamamladı. 1988’de Araklı İmam Hatip Lisesi ve 1993’te de Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’ni bitirdi.

Yüksek öğretime devam ederken 25 Temmuz 1989 tarihinde Ankara Yenimahalle Demetevler Camii’nde göreve başladı. 1994 yılında Ankara Müftülüğüne vaiz olarak atandı.

Askerlik hizmetinden sonra, 1996-2001 yılları arasında Hollanda’da görev yaptı. Türkiye’deki aslî görevine döndükten sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Eğitim Merkezinde İngilizce Kursu'na katıldı.

AnkaraKalecik vaizi iken 2003 yılında AkçaabatDarıca Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde İhtisas Kursiyeri olarak eğitime başladı. Buradaki otuz aylık eğitiminin ardından Kırıkkale Müftülüğünde İl vaizi olarak göreve başladı. Söz konusu görevde iken, 23.03.2009 tarihinde ArdahanPosof İlçe Müftülüğüne atandı. Buradaki görevi esnasında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde daha önce başlamış olduğu Temel İslâm Bilimleri (Tefsir) alanındaki “Din Hürriyeti Bağlamında Tevbe Sûresi Beşinci Âyetin Tahlili" konulu tezini bitirerek, yüksek lisansını tamamladı ve aynı alanda doktora eğitimine başladı.

Daha sonra sırasıyla; Ankara-Ayaş (01.10.2012-23.01.2017) ve Samsun-Ayvacık (06.02 201729.06.2018) müftüsü olarak görev yaptı.

06.07.2018 tarihinden itibaren RizePazar ilçe müftüsü olarak görev yapmakta iken 01 Haziran 2021 tarihinde Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atandı.

Müftü Şükür Küçük, evli ve iki çocuk babasıdır.